NADİR HASTALIKLARLA YAŞAYAN HANELERİN CEPTEN YAPTIKLARI SAĞLIK HARCAMALARI

 
 
Değerli Katılımcı;
Çalışmanın amacı nadir hastalığa sahip bireylerin ve ailelerinin cepten yaptığı sağlık harcamaları tespit etmek ve hanehalkına (hastanın yaşadığı haneye) ekonomik etkisini belirlemektir. Cepten yapılan harcama var ise sigortanızın karşılamadığı tamamen kendi cebinizden yaptığınız harcamalardır. Çalışmaya katılım gönüllülük esasına dayanmaktadır. Sizlerden toplanılacak veriler sadece araştırma kapsamında eğitimsel ve bilimsel etkinliklerde kullanılacak, bu bilgiler başka hiçbir amaçla ve başka kişi ya da kurum ile paylaşılmayacak ve gizliliğiniz kesinlikle sağlanacaktır. Ankette bulunan sorulara vereceğiniz yanıtların doğruluğu, araştırmanın niteliği açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle, ankette bulunan sorulara doğru yanıt vermenizi rica eder, yardımlarınız için teşekkür ederiz.
**Anket hasta adına, hasta ya da hasta yakını tarafından doldurulabilir.
 
 
 
 

NADİR ÇAĞIRI KAMPANYAMIZ

Türkiye’de bilinmeyen ve fark edilmeyen nadir yaşamlara dikkat çekmek, toplumda empati ve bilinç yaratmak amacıyla, “Sağlıklı birey, sağlıklı toplum için, siz de ses verin!” diyerek tüm nadir hastalığa sahip bireyleri ve hasta yakınlarını Nadir Çağrı Kampanyamıza katılmaya davet ediyoruz!
Projemiz kapsamında, nadir hastalığa sahip bireylerin veya yakınlarının çekeceği kısa videolar ile nadir hastalık hikayelerimizin daha görünür olmasını ve benzer mücadeleleri veren diğer tüm hastaların sesi olmayı amaçlıyoruz.
Gönüllü katılımcıların nadir hikayelerini anlatacağımız bu videoları Nadir Hastalıklar Ağı internet sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda duyuracağız.
Nadir yaşamlarımızın sesini hep birlikte geniş kitlelere duyurmayı hedeflediğimiz projemiz hakkında detaylı bilgi ve başvuru için hemen tıklayın
 
DUYURULAR
Eskişehir Web Tasarım