NADİR HASTALIKLARLA YAŞAYAN HANELERİN CEPTEN YAPTIKLARI SAĞLIK HARCAMALARI

 
 
Değerli Katılımcı;
Çalışmanın amacı nadir hastalığa sahip bireylerin ve ailelerinin cepten yaptığı sağlık harcamaları tespit etmek ve hanehalkına (hastanın yaşadığı haneye) ekonomik etkisini belirlemektir. Cepten yapılan harcama var ise sigortanızın karşılamadığı tamamen kendi cebinizden yaptığınız harcamalardır. Çalışmaya katılım gönüllülük esasına dayanmaktadır. Sizlerden toplanılacak veriler sadece araştırma kapsamında eğitimsel ve bilimsel etkinliklerde kullanılacak, bu bilgiler başka hiçbir amaçla ve başka kişi ya da kurum ile paylaşılmayacak ve gizliliğiniz kesinlikle sağlanacaktır. Ankette bulunan sorulara vereceğiniz yanıtların doğruluğu, araştırmanın niteliği açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle, ankette bulunan sorulara doğru yanıt vermenizi rica eder, yardımlarınız için teşekkür ederiz.
**Anket hasta adına, hasta ya da hasta yakını tarafından doldurulabilir.
 
 
 
 

ALBİNİZİMDE DOĞRU BİLGİYE ULAŞMAK

Albinizm hakkında daha doğru ve detaylı bilgilere ulaşmak için www.alibinizm.org.tr adresinden faydalanabilir, derneğine ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz.
Ayrıca "Kar Taneleri" adlı belgeseli izlemenizi de tavsiye ederiz. https://www.youtube.com/watch?v=
Türkiye'de albinizm farkındalığı, albinizmli bireylerin ihtiyaçları ve Albinizm hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
DUYURULAR
Eskişehir Web Tasarım