NADİR HASTALIKLARLA YAŞAYAN HANELERİN CEPTEN YAPTIKLARI SAĞLIK HARCAMALARI

 
 
Değerli Katılımcı;
Çalışmanın amacı nadir hastalığa sahip bireylerin ve ailelerinin cepten yaptığı sağlık harcamaları tespit etmek ve hanehalkına (hastanın yaşadığı haneye) ekonomik etkisini belirlemektir. Cepten yapılan harcama var ise sigortanızın karşılamadığı tamamen kendi cebinizden yaptığınız harcamalardır. Çalışmaya katılım gönüllülük esasına dayanmaktadır. Sizlerden toplanılacak veriler sadece araştırma kapsamında eğitimsel ve bilimsel etkinliklerde kullanılacak, bu bilgiler başka hiçbir amaçla ve başka kişi ya da kurum ile paylaşılmayacak ve gizliliğiniz kesinlikle sağlanacaktır. Ankette bulunan sorulara vereceğiniz yanıtların doğruluğu, araştırmanın niteliği açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle, ankette bulunan sorulara doğru yanıt vermenizi rica eder, yardımlarınız için teşekkür ederiz.
**Anket hasta adına, hasta ya da hasta yakını tarafından doldurulabilir.
 
 
 
 

NADİR VİDEO

Nadir Hastalara Nadir Çağrı

Nadir Hastalıklar Ağı olarak Türkiye’de bilinmeyen ve fark edilmeyen nadir yaşamlara dikkat çekmek, toplumda empati ve bilinç yaratmak amacıyla «Nadir Çağrı Kampanyası»nı başlattık.

“Sağlıklı birey, sağlıklı toplum için siz de ses verin” diyerek tüm nadir hastalığa sahip bireyleri bu özel projemize katılmaya davet ediyoruz.

Gönderdiğiniz videoları, Nadir Hastalıklar Ağı olarak hem bu alanda hem de sosyal medya kanallarımız üzerinde paylaşacak, topluma sesimizi duyurmak üzere tüm gücümüzü kullanacağız.

 

Projemizin ilk katılımcısı Gülendam’a nadir hikayesini bizimle paylaştığı, nadir hastalığa sahip tüm bireylere cesaret vermek üzere bu çalışmanın bir parçası olmayı kabul ettiği için teşekkür ederiz!

 

#nadirizveiçinizdeyiz

Eskişehir Web Tasarım