SİYAH İNCİLERE VİDEO ÇAĞRISI

Sağlıklı Birey, sağlıklı toplum için "siz de ses verin" diyerek nadir çağrı kampanyasını başlattık. Senin gibi tüm nadir bireyleri bu özel projemize davet ediyor ve "sen de videonu" gönder diyoruz.
 
Videonuzu Göndermek için: 
 

RARECONNECT SİTESİNİN TÜRKÇE ÇEVİRİSİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

RareConnect nadir hastalığa sahip bireylerin ve ailelerinin kolaylıkla birbirleriyle iletişime geçebilecekleri ve insanların pek çok nadir hastalığı öğrenebilecekleri bir platformdur.
 
İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca gibi toplam 11 dilde çevirisi mevcuttur. Türkçe çevirisinin olmaması Türkiye’de nadir hastalığa sahip bireyler ve yakınları için tanı sonrası süreci zorlaştırıyor ve bilgi kaynağı erişim sıkıntısını doğuruyordu.
 
Acıbadem Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik 4. sınıf öğrencilerinden, aynı zamanda kulubün başkan yardımcılığını yürüten Elif Öz bu ihtiyacın giderilmesi için , bir ay gibi kısa bir sürede RareConnect sitesinin türkçe çevirisini gerçekleştirmiştir.
 
Bu önemli adım hem nadir hastalığa sahip birey ve yakınları hem de Acıbadem Nadir Hastalıklar Kulübü olarak bizler için çok sevindirici, önemli bir adım olmuştur.
 
Rare connect is a platform where individuals with rare diseases and their families can easily communicate with each other and a resource to learn about many rare diseases.
 
The platform is available in 11 languages ​​such as English, Spanish, French, German, and Italian. Since Turkish translation was not available, Turkish individuals with rare diseases and their relatives used to have a hard time after being diagnosed and encountered difficulties accessing the resources.
 
Elif Öz, a 4th year student of Acıbadem University Molecular Biology and Genetics and who is also the vice president of club, translated the website of RareConnect into Turkish in a short period of one month to fulfill this need.
 
This has been a very pleasing and important step for us, as Acıbadem Rare Diseases Club, as well as for individuals with rare diseases and their relatives.
DUYURULAR
Eskişehir Web Tasarım