NADİR HASTALIKLARLA YAŞAYAN HANELERİN CEPTEN YAPTIKLARI SAĞLIK HARCAMALARI

 
 
Değerli Katılımcı;
Çalışmanın amacı nadir hastalığa sahip bireylerin ve ailelerinin cepten yaptığı sağlık harcamaları tespit etmek ve hanehalkına (hastanın yaşadığı haneye) ekonomik etkisini belirlemektir. Cepten yapılan harcama var ise sigortanızın karşılamadığı tamamen kendi cebinizden yaptığınız harcamalardır. Çalışmaya katılım gönüllülük esasına dayanmaktadır. Sizlerden toplanılacak veriler sadece araştırma kapsamında eğitimsel ve bilimsel etkinliklerde kullanılacak, bu bilgiler başka hiçbir amaçla ve başka kişi ya da kurum ile paylaşılmayacak ve gizliliğiniz kesinlikle sağlanacaktır. Ankette bulunan sorulara vereceğiniz yanıtların doğruluğu, araştırmanın niteliği açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle, ankette bulunan sorulara doğru yanıt vermenizi rica eder, yardımlarınız için teşekkür ederiz.
**Anket hasta adına, hasta ya da hasta yakını tarafından doldurulabilir.
 
 
 
 

NADİR HASTALIKLAR GÜNÜ SEMPOZYUMU

Dünya Nadir Hastalıklar Günü kapsamında,
26 Şubat 2021 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Nadir Hastalıklar Ağı olarak konuşmacısı olduğumuz, “Nadir Hastalıklar Günü Sempozyumu”, online olarak gerçekleşecektir.
 Sempozyum programı ve kayıt linki aşağıda yer almakta olup programa katılmak isteyenlerin linke tıklayarak kayıt olması gerekmektedir.
 Kontenjan mevcut olup yoğunluk durumuna göre katılımcılara tek kişinin girebileceği şekilde ayrı bir bağlantı linki gönderilecektir.
DUYURULAR
Eskişehir Web Tasarım