NADİR HASTALIKLARLA YAŞAYAN HANELERİN CEPTEN YAPTIKLARI SAĞLIK HARCAMALARI

 
 
Değerli Katılımcı;
Çalışmanın amacı nadir hastalığa sahip bireylerin ve ailelerinin cepten yaptığı sağlık harcamaları tespit etmek ve hanehalkına (hastanın yaşadığı haneye) ekonomik etkisini belirlemektir. Cepten yapılan harcama var ise sigortanızın karşılamadığı tamamen kendi cebinizden yaptığınız harcamalardır. Çalışmaya katılım gönüllülük esasına dayanmaktadır. Sizlerden toplanılacak veriler sadece araştırma kapsamında eğitimsel ve bilimsel etkinliklerde kullanılacak, bu bilgiler başka hiçbir amaçla ve başka kişi ya da kurum ile paylaşılmayacak ve gizliliğiniz kesinlikle sağlanacaktır. Ankette bulunan sorulara vereceğiniz yanıtların doğruluğu, araştırmanın niteliği açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle, ankette bulunan sorulara doğru yanıt vermenizi rica eder, yardımlarınız için teşekkür ederiz.
**Anket hasta adına, hasta ya da hasta yakını tarafından doldurulabilir.
 
 
 
 

AKRAN ZORBALIĞI VE NADİR HASTALIKLAR

Değerli Üyelerimiz,

 

Nadir hastalıklara sahip bireyler olarak günlük yaşamlarımızda zorbalığın farklı türleri olan akran zorbalığına, flört şiddetine, mobbinge(sindirme) maruz kalmaktayız. Tıp fakültesi öğrencisi gönüllüler, nadir hastalıklara sahip bireylerin maruz kaldığı zorbalığın tıp öğrencileri arasında farkındalığının artması, nadir hastalıkların tanınırlığının ve bilinirliğinin artması için çalışmalar yapan birtakım çalışmalar hazırladılar.

 

Sizler için hazırladıkları zorbalıkla ilgili bilgilendirme metni ve videoyu inceleyebilirsiniz. Bu gönüllü tıp fakültesi öğrencilerinin Mayıs ayında hazırlayacağı e-dergiye ise zorbalıkla ilgili deneyimlerinizi yazacağınız aşağıdaki formu cevaplayarak katkıda bulunabilirsiniz.

 

Türk Tıp Öğrencileri Birliği’nin Ulusal Halk Sağlığı Çalışma Kolu Nadir Hastalıklar Küçük Çalışma Grubu ve Ulusal İnsan Hakları ve Barış Çalışma Kolu Akran Zorbalığı ve Zorbalığın Farkına Varma Küçük Çalışma Grubu Takımları’na özverili çalışmaları için teşekkür ederiz.

 

https://forms.gle/SJPUt3SDXek2zsvg8

 

http://scoph.turkmsic.net/nadir-hastaliklar-ve-zorbalik

 

 

DUYURULAR
Eskişehir Web Tasarım